Hakkimizda


Altotur, marka kimliğine kavuşmadan önce  Kayseri’de 1969 yılında Keskinkılıç Ltd. Şti. adıyla ticari hayatına akaryakıt sektöründe başlamış ve 1994 yılına kadar devam ettirmiştir.

1994 yılında Hacıoğlu Ltd. Şti. olarak sektörel ayrıma kavuşan şirket gıda, akaryakıt, nakliye sektörlerinde hizmetlerine devam ederken, şehirlerarası yolcu taşımacılığını faaliyet alanlarının içerisine eklemiştir.

2000 yılında rent a car ve filo kiralama sektörüne giriş yapan Hacıoğlu Ltd. Şti. 2003 yılında Turizm Bakanlığı’ndan aldığı işletme belgesi ile A grubu TURSAB ve IATA üyesi seyahat acentası kimliği kazanmıştır.

2010 yılında ulusal  ve uluslararası platformda daha profesyonel hizmet verebilmek amacı ile İstanbul'a merkez ofisini taşımış ve "Altotur" adı ile yeni bir marka kimliği kazanarak  hizmetlerine devam etmeyi planlamıştır.

15 Ekim 2010 tarihinden, günümüze kadar devam eden süreçte; ulusal ve uluslararası uçak bileti tedariği, 7'den fazla ülkeye outgoing operasyonları, arap ülkelerinden incoming operasyonları, yurt içinde ve yurtdışında devam eden  incentive oraganizasyonları ile tur operatörü kimliğini kazanmıştır.